سلام

بزارید امروز تو این وضعیت که همه دارن راجع به کرونا اظهار نظرهای تخصصی!!!! از جنبه های پزشکی، اقتصادی و ی میکنند ما هم بی بهره نمونیم.

حالا کرونا ویروس چیه و راه های پیشگیریش چیه و چقدر روی سطوح میمونه و غیره و ذالک بمونه برای متخصصین که اونا هم هرکی یچیزی میگه! اما درحالت کلی برای اخبار صحیح راجع به این بیماری از لحاظ پزشکی بهتره به سایت WHO مراجعه کنید و به یه پست اینستاگرام و تلگرام یک کانال شونه تخم مرغی اکتفا نکنید و سریع شیر نکنید تو این وضعیت!

چیزی که منو به شدت مبهوت میکنه استناد ملت به کانال های تلگرامی و اینستاگرامی و مخصوصا شبکه های ماهواره ای خارجیه! اینکه چرا به رسانه های خارجی اطمینان دارن و رسانه های خارجی هم کار خودشونو میکنن اسمش فیک نیوزه! حالا فیک نیوز چیه؟ برای مثال من یک کانال تلگرامی دارم که اخبار رو میگم و فرضا در روز 10 تا خبر اعلام میکنم. اگر من بیام از اون 10 تا خبر 9 تاشو صحیح بگم و یکیشو یه نفع خودم تغییر بدم (باید ذکر کنم این تغییر دادن نیز خیلی ماهرانس حتی در تعیین جای کلمات و نوع کلمات) باعث میشه که اطمینان ملت نسبت به این کانال زیاد بشه و اون خبر تغییر داده شده نیز صحیح انگاشته بشه و همواره جواب کسانی که ازشون میپرسم چرا مطمینی این خبر درسته میگن خب بقیه خبراشم درسته! (آدم یا باید خیلی ساده لوح باشه همچین استدلالی بیاره یا هیچی از رسانه و طرز کار اون ندونه یا هردوش که یعنی فاجعه)

یه ویروس خیلی قوی تر توی ایرانیا وجود داره که هرچی مسئولان کشور بگن دروغه و هرچی رسانه های خارجی یا یه کاناله درپیت در جهت افکار رسانه های خارجی گفتن صحیحه(باید بگم که این یه طرز تفکره که اوج گرفته)! و در ادامه با این طرز تفکر توجیهات شروع خواهند شد. حالا اینکه چرا ما باید به یک رسانه خارجی که منبع مالی اون عربستانه اطمینان کنیم و طرز تفکرمون شبیه اون رسانه باشه نمیگم خریته بلکه حال بهمزنه.

درکل اینارو گفتم که درسته بیکفایتی های داخلی زیاده اما سعی کنیم بازیچه دست اونوری ها هم نشیم تو این وضعیت فقط وحدت مهمه بلاخره مسیولین کشور هم ایرانی ان و مثل ما بزرگ شدن و این مسیولین میتونن پدر و مادر من یا شما باشه! و یه لحظه فکر کنید تو این وضعیت کنترل روحی و ذهنی اون مسئول که کلی حرف و سرزنش بهش میشه چطوره؟ آیا بهتره که ما هم فعلا در جهت کمک و آرامش حرف بزنیم یا جوسازی و جوگیری! بعدا وقت زیاده برای داد و بیداد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Johnny . IWP co. معرفی کانال های دهم یازدهم و دوازدهم رشته انسانی و تجربی Matt محصولات مراقبت از مو شیمی با ما رقم آباد neginshargh پیکاسو هنر